
Drivetrain
| Transmission | |
| Clutch | Multiplate wet |
| Gearbox | 5-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | 41mm hydraulic telescopic fork |
| Rear Suspension | Horizontal back-link with adjustable spring preload |
| Front Travel | 4.9 in (124 mm) |
| Rear Travel | 5.1 in (130 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Hydraulic. Two-piston calipers. Optional ABS. |
| Rear Braking System | Single disc. Hydraulic. Single-piston caliper. Optional ABS. |
Tires
| Wheels | Dunlop Sportmax Roadsport 2 tires |
| Front Tire | 120/70-17 |
| Rear Tire | 160/60-17 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 40.2" h |
| Rake / Trail | 99° / 4" |
| Wheelbase | 55.5 in (1,410 mm) |
| Seat Height | 30 in |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 4 gal (15.14 L) |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 224 lbs |
Lights & Safety
| Lighting | Twin LED headlamp |
| Instrumentation | Analogue-style tachometer and multi-function dual-window LCD screen |
| Warranty | One year. Unlimited milage. Transferable. |
What type of fuel does a 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL use?
A 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have?
The 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL has a drivetrain.
What engine does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have?
The 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is equipped with a 126cc 4-stroke I1 engine.
What type of engine does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have?
The 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is equipped with a 4-stroke engine.
What is the floorplan of the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL?
The 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL has floorplan CF125-10US.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Automatic climate control?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Backup camera?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Heated seats?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Apple CarPlay?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Android Auto?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Bluetooth?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Keyless entry?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Push start?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Push start.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Navigation?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Navigation.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Leather seats?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Wireless phone charging?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Adaptive cruise control?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Wifi hotspot?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Third row seats?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Tow package?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Tow package.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Head up display?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Head up display.
Does the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL have Cooled seats?
No, the 2026 CFMOTO Papio CL CF125-10US CL is not equipped with Cooled seats.
