
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Transmission Type | Belt (final drive) |
| Clutch | Semi-automatic centrifugal |
| Gearbox | 4-speed |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork |
| Rear Suspension | Twin shocks |
| Front Travel | 4.8 in (122 mm) |
| Rear Travel | 3.8 in (97 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. ABS. Hydraulic. |
| Rear Braking System | Expanding brake (drum brake) |
Tires
| Wheels | Enforcer Cast Aluminum |
| Front Tire | 130/60-B19 |
| Rear Tire | 180/65-B16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 47.8" w x 50.6" h |
| Seat Height | 30.7 in |
| Rake / Trail | 26° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (625 mm) |
| Ground Clearance | 5.3 in (135 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
Weights
| Dry Weight | 238 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | One year. Transferable. Unlimited-mileage. |
| Lighting | LED headlight |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering use?
A 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering uses Gasoline.
What drivetrain does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have?
The 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering has a drivetrain.
What type of engine does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have?
The 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Automatic climate control?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Backup camera?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Heated seats?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Apple CarPlay?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Android Auto?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Bluetooth?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Keyless entry?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Push start?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Push start.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Navigation?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Leather seats?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Wireless phone charging?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Wifi hotspot?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Third row seats?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Tow package?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Head up display?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering have Cooled seats?
No, the 2025 Suzuki KINGQUAD 750AXi POWER STEERING AXi Power Steering is not equipped with Cooled seats.
