
Drivetrain
| Transmission | Chain (final drive) |
| Clutch | Wet multi-disc |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | 45mm fork |
| Rear Suspension | Single shock with adjustable rebound-damping and five-position spring-preload adjustability |
| Front Travel | 4 in (102 mm) |
| Rear Travel | 3.7 in (94 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. Twin-piston caliper, optional ABS |
| Rear Braking System | Single disc. Single-piston caliper, optional ABS |
Tires
| Wheels | Gloss Black, Steel Laced |
| Front Tire | 90/90-21 |
| Rear Tire | 200/50-18 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 33.4" w x 45.5" h |
| Wheelbase | 71.2 in (1,808 mm) |
| Ground Clearance | 6.1 in (155 mm) |
| Rake / Trail | 32° / 4" |
| Seat Height | 27.8 in |
Capacities
| Fuel Capacity | 3.4 gal (12.9 L) |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 591.7 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, fuel gauge with low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
What type of fuel does a 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 use?
A 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 has a drivetrain.
What engine does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is equipped with a 450cc 4-stroke I3 engine.
What type of engine does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is equipped with a 4-stroke engine.
What is the floorplan of the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 has floorplan CF650-11US.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Automatic climate control?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Backup camera?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Heated seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Apple CarPlay?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Android Auto?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Bluetooth?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Keyless entry?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Push start?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Push start.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Navigation?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Navigation.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Leather seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Wireless phone charging?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Adaptive cruise control?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Wifi hotspot?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Third row seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Tow package?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Tow package.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Head up display?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Head up display.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Cooled seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Cooled seats.
