
Drivetrain
| Transmission | Chain (final drive) |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Wet multiplate with coil springs |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | 37mm fork |
| Rear Suspension | Pro-Link single shock with five positions of spring preload adjustability |
| Front Travel | 7.8 in (198 mm) |
| Rear Travel | 8.2 in (208 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Optional ABS |
| Rear Braking System | Single disc. Optional ABS |
Tires
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum wheels. Dunlop Harley-Davidson Series, bias blackwall tires. |
| Front Tire | 130/60-B19 |
| Rear Tire | 180/55-B18 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 28.7" w x 43.6" h |
| Seat Height | 30.7 in |
| Rake / Trail | 173° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Ground Clearance | 5.7 in (145 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
Weights
| Dry Weight | 265 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | One year. Transferable. Unlimited-mileage. |
| Lighting | LED headlight |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 use?
A 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 has a drivetrain.
What engine does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is equipped with a 675cc 4-stroke I3 engine.
What type of engine does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Automatic climate control?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Backup camera?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Heated seats?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Apple CarPlay?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Android Auto?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Bluetooth?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Keyless entry?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Push start?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Push start.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Navigation?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Navigation.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Leather seats?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Wireless phone charging?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Adaptive cruise control?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Wifi hotspot?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Third row seats?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Tow package?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Tow package.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Head up display?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Head up display.
Does the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 have Cooled seats?
No, the 2026 CFMOTO 675SS CF650-10US 675 is not equipped with Cooled seats.
