
Drivetrain
| Transmission | |
| Transmission Type | Belt |
| Clutch | Multiplate wet clutch |
| Gearbox | 5-speed |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork, 5.3-in travel |
| Rear Suspension | Single shock, 4.3-in travel |
| Front Travel | 4.7 in (119 mm) |
| Rear Travel | 5.4 in (137 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Hydraulic. |
| Rear Braking System | Single disc. Hydraulic. |
Tires
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum wheels. Dunlop Harley-Davidson Series, bias blackwall tires. |
| Front Tire | 130/60-B19 |
| Rear Tire | 180/55-B18 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 39.4" w x 95.9" l x 42.5" h |
| Seat Height | 26.6 in |
| Rake / Trail | 173° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Ground Clearance | 5.7 in (145 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 802 lbs (363.8 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | 1 Year Limited |
| Lighting | LED headlight |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland use?
A 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have?
The 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland has a drivetrain.
What type of engine does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have?
The 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Automatic climate control?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Backup camera?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Heated seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Apple CarPlay?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Android Auto?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Bluetooth?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Keyless entry?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Push start?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Push start.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Navigation?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Navigation.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Leather seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Wireless phone charging?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Adaptive cruise control?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Wifi hotspot?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Third row seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Tow package?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Tow package.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Head up display?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Head up display.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland have Cooled seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro Highland Kanati U10 Pro Highland is not equipped with Cooled seats.
