
Drivetrain
| Transmission | Chain (final drive) |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Automatic |
| Gearbox | 3-speed |
Brakes
| Front Braking System | Expanding brake (drum brake) |
| Rear Braking System | Expanding brake (drum brake) |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 64" w x 77" h |
| Seat Height | 21.6 in |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
Weights
| Dry Weight | 111 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | Six months transferable limited warranty |
What type of fuel does a 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro use?
A 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have?
The 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro has a drivetrain.
What type of engine does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have?
The 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Automatic climate control?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Backup camera?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Heated seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Apple CarPlay?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Android Auto?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Bluetooth?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Keyless entry?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Push start?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Push start.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Navigation?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Navigation.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Leather seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Wireless phone charging?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Adaptive cruise control?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Wifi hotspot?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Third row seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Tow package?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Tow package.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Head up display?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Head up display.
Does the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro have Cooled seats?
No, the 2026 CFMOTO UFORCE U10 Pro CF1000UZ-8 U10 Pro is not equipped with Cooled seats.
