
Drivetrain
| Transmission | Chain (final drive) |
| Clutch | |
| Gearbox | 5-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork |
| Rear Suspension | Pro-Link® single shock with adjustable spring preload |
| Front Travel | 5.1 in (130 mm) |
| Rear Travel | 4.7 in (119 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc |
| Rear Braking System | Expanding brake (drum brake) |
Tires
| Wheels | Cast aluminium |
| Front Tire | 110/80-14 |
| Rear Tire | 130/70-13 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 33.4" w x 45.5" h |
| Rake / Trail | 26° / 3" |
| Wheelbase | 52.1 in (1,323 mm) |
| Seat Height | 31.9 in |
| Ground Clearance | 6.5 in (165 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 2.1 gal (8 L) |
Weights
| Dry Weight | 286.6 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | 12 months transferable limited warranty |
| Lighting | High beam, running lights, front fender running lights, directional light bar, low oil pressure, engine diagnostics, cruise control, speakers, accessory,security system, 6-speed, low fuel warning, ABS |
| Instrumentation | 10% larger speedometer and tachometer with 68% wider numbers 28% larger fuel and volt gauges with 30% wider numbers display features odometer, trip A, trip B, range to empty, and gear indicator and larger telltale indicators |
What type of fuel does a 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 use?
A 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 uses Gasoline.
What drivetrain does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 has a drivetrain.
What engine does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is equipped with a 450cc 4-stroke I3 engine.
What type of engine does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is equipped with a 4-stroke engine.
What is the floorplan of the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675?
The 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 has floorplan CF650-11US.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Automatic climate control?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Backup camera?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Heated seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Apple CarPlay?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Android Auto?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Bluetooth?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Keyless entry?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Push start?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Push start.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Navigation?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Navigation.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Leather seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Wireless phone charging?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Adaptive cruise control?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Wifi hotspot?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Third row seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Tow package?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Tow package.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Head up display?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Head up display.
Does the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 have Cooled seats?
No, the 2026 CFMOTO 675NK CF650-11US 675 is not equipped with Cooled seats.
